Minden bizonnyal telt ház lesz Paul McCartney ma esti budapesti koncertjén a Budapest Arénában. A nagy napra kevesebb mint ezer közepes árú jegy maradt a pénztárakban - mondta lapunknak Hegedűs László, a szervező Multimedia Concerts Kft. szóvivője. Hegedűs elmondása szerint a legdrágább jegyeket sikerült a leghamarabb értékesíteni. Az egykori Beatles-tag koncertjére a legolcsóbb jegy is 15 ezer forintba kerül, ez azonban csak a sovány magyar pénztárcákhoz képest sok pénz. Hegedűs szerint egy neves előadó megszerzéséhez nemcsak pénzre, hanem hosszú évek alatt gondosan kiépített kapcsolati rendszerre is szükség van. McCartney budapesti gázsija százmilliós nagyságrendű (több mint százmillió forint), hasonlóan Elton Johnéhoz, akit a Westel hívott meg kapcsolat napi koncertjére.
A megasztárok ugyanakkor nem mindig kérnek megaösszegeket fellépéseikért. A köztudottan drága zenekarnak számító Rolling Stones prágai koncertjén például az állóhelyeket nagyjából nyolcezer forintnak megfelelő cseh koronáért adják. Ezt az eseményt is a Multimedia Concerthez tartozó iroda szervezi, ezért Hegedűs első kézből tudja: a csapat a cseh előadáson nem akar sokat kaszálni, inkább nagy bulit szeretne. Feltételük pusztán az, hogy a jegyeket csak azt követően lehet értékesíteni, ha a nyugat-európai koncertek már telt házasak, s így a vastagabb, ám smucig nézők nem nézik meg a zenekart inkább Prágában, mint valahol Nyugat-Európában. A hírek szerint a csapat Magyarországra is eljött volna július 27-én, de a Puskás Stadion foglalt ezen a napon. A B tervben a Hajógyári-sziget szerepelt, ahol a Sziget fesztivál nulladik napján lépett volna fel az együttes, ám ez különböző szponzori szerződések miatt hiúsult meg.
