A napokban 500 milliós beruházást adott át a Sara Lee Hungary Kft.; rákospalotai gyáregységének teagyártó kapacitását növelte 25 százalékkal. A beruházásra azért volt szükség, mert a magyar cég kapta meg a holland társaságtól a belga és a dán teapiacok ellátását. A Sara Lee rákospalotai gyára most Európa egyik legnagyobb ilyen jellegű üzemévé lépett elő. A cég idén további 500 millió forintot kíván elkölteni a gyár épületeinek felújítására. Ezzel együtt a társaság eddig mintegy 5,5 milliárd forint beruházást hajtott végre Magyarországon. Seres Tibor, a vállalkozás elnök-vezérigazgatója elmondta: a magyar gyáregység immár az összes európai piacra szállít, ahol jelen van a Sara Lee, egyedül a holland fogyasztók vásárolhatnak helyi gyártású Pickwick-termékeket. A Sara Lee Hungary több mint egy éve jelentős dániai tőkeexportot hajtott végre, mintegy 20 milliárd forint futott át a magyar leányvállalaton a skandináv országba. Seres lapunknak elmondta: a mostani teaüzlet nem függ össze a korábbi tőkekivitellel, azt a tranzakciót az anyavállalat hajtotta végre, magyar leányvállalatán keresztül.
