Ha úgy vesszük, a befektetési szövetkezetek tagjainak megváltást jelenthet a szövetkezeti törvény parlament előtt lévő módosítása, amely a tervek szerint júliustól megtiltja az ingatlanszövetkezeteknek, hogy nyilvános hirdetésekben toborozzanak új tagokat. Ezen társaságok ugyanis a legszerényebb becslések szerint is több száz millió forintot fordítottak a szövetkezeti vagyonból arra, hogy tagokat gyűjtsenek sajtóhirdetések, tévéreklámok és szponzorált műsorok, valamint óriásplakátok révén.
A hirdetési kampányokról nem a tagság, hanem a szövetkezetek vezetősége dönt, az erre fordított költségekről a törvény értelmében legfeljebb a rendes közgyűlés elé terjesztett éves beszámolóban kell először nyilvánosan számot adniuk - ha akarják. Papp Gábor, a Pannon-Unió 2003 Szövetkezetet elnöke szerint ugyanis a marketingköltségekről nem kell részletesen beszámolniuk a tagságnak. Az egyes tagoknak ugyan joguk van bármikor tájékoztatást kérni a szövetkezet tisztségviselőitől, ám ez vélhetően az érintettek között marad, hiszen rendkívüli közgyűlést az igazgatóságon kívül csak az ingatlanszövetkezetek esetében igen széttagolt tagság 10 százaléka, illetve a szövetkezet felügyelőbizottsága hívhat össze. A költségek másik fontos eleme a képviseleti irodák bérleti díja és az ott dolgozók bérezése. Információt erről sem szívesen közölnek a társaságok: a Vertical-Invest új telephelyek létesítéséről döntő közgyűlésén mindössze az új irodák címe hangzott el, hogy mennyibe kerül ezek működtetése, arra nem tért ki az egyébként szóbeli közgyűlési előterjesztés.
Pécsi Kálmán, az általa képviselt KPHM Ingatlanszövetkezet reklámköltését közel százmillió forintra taksáló jogtanácsos azt állítja, hogy több más szövetkezettel ellentétben a társaság hirdetéseit nem a cégbíróság által mindeddig be nem jegyzett szövetkezet, hanem a mögötte álló holding fedezi. Pécsi szerint a hirdetések egyébként sem számítanak jó üzletnek, ám ezt aligha támasztja alá az a tény, hogy a KPHM továbbra is öles hirdetésekkel van jelen a bulvársajtóban és az sem, amit Papp Gábor mond: szerinte a reklámtiltásig összejöhet az a tagság és tőkemennyiség, amelyre a tervezett projektek végigviteléhez a tervek szerint szükség van. A Pannon Unió elnöke szerint van tervük az így „céltalanná” váló toborzóirodák jövőjét illetően: a szövetkezet ingatlanforgalmazó hálózatot működtetne a kirendeltségeken. Más szövetkezetek ugyanakkor készülnek a törvénymódosítási utáni időkre: Pécsi Kálmán szerint a KPHM - amellett, hogy több más társasággal pereket indít a szerintük diszkrimináló jogszabály miatt - vélhetően áthelyezi a hangsúlyt a direkt marketingre.
