BUX 139094.01 -0,15 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyolcvanmilliárd a Vivendi Telecom Hungaryért

2003. május 13. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Miután sikerült megállapodni a hitelező bankokkal és a magyar hatóságoktól beszerezték az összes engedélyt, lezárult a Vivendi Telecom Hungary (VTH) eladása - adta hírül a Dow Jones. Az AIG Emerging Europe Infrastructure Fund L.P. és a GMT Communications Partners Ltd. (NAPI Gazdaság, 2002. december 23., 5. oldal) 325 millió eurót (79,69 milliárd forint) fizet a társaságért a francia Vivendi-csoportnak, amely a vételárból 315 millió eurót adósságtörlesztésre fordít. Tegnaptól közös megegyezéssel távozott a VTH-tól Polányi Sándor vezérigazgató, az új vezér kinevezéséig Ian McKenzie irányítja a társaságot. A VTH Magyarország második legnagyobb vezetékes távközlési szolgáltatója, piaci részesedése eléri a 12 százalékot. A tavalyi évet 176 millió euró árbevétellel záró társaság 430 ezer lakossági és üzleti telefonvonalat működtet.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet