Tavaly 6,4 milliárd forint nettó árbevételt ért el a Kékkúti Ásványvíz Rt., szemben a 2001-es 4,7 milliárddal. A cég 2001-es nyeresége 580 millió forint volt, amit a 2002-es 15-20 százalékkal haladt meg - mondta tegnapi sajtótájékoztatóján Victor Espirito-Santo vezérigazgató. A Kékkúti számításai szerint a teljes hazai ásványvízpiac idén meghaladja az 500 millió litert, amelyből a cég előreláthatólag 20-22 százalékos részesedést tudhat magáénak. 2003-ban a piaci növekedéshez hasonló, vagyis 15-20 százalékos árbevétel-növekedést vár. A teljes értékesítés előreláthatóan 100-130 millió liter között mozog majd. Az uniós csatlakozást követően a társaság kékkúti palackozó üzeméből kívánja ellátni a cseh és a lengyel piacot, továbbá szeretne értékesíteni Ausztriában is, ez attól függ, hogy sikerül-e bevezetni a Theodorát nyugati szomszédunknál.
Itthon jelenleg fejenként 50 literes ásványvízfogyasztással lehet számolni, ami jócskán elmarad az uniós átlagtól. Az előrejelzések szerint 2010-re a magyarországi ásványvíz-értékesítés megduplázódik.
A tőzsdén jegyzett Kékkúti iránt már négy évvel ezelőtt érdeklődött a jelenlegi tulajdonos Nestlé Waters, 2001-ben sikerült megszereznie a céget. A svájci társaság két év alatt 2,2 milliárd forint befektetést hajtott végre a kékkúti gyáregységnél, amelynek jelenlegi kapacitása meghaladja az évi 100 millió litert.
