BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kormánybiztos az atomerőműben

2003. május 11. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A paksi atomerőműben történt üzemzavar áttekintésére, az Országos Atomenergia Hivatal és a gazdasági tárca közötti együttműködés segítésére miniszteri biztost neveztek ki pénteken Aszódi Attila személyében - állt a gazdasági tárca közleményében. Aszódi azon a véleményen van, hogy minél hamarabb fel kell számolni az üzemzavart és a kettes blokkot újra üzembe kell állítani. Ez azonban vélhetően jó néhány hónapot vehet igénybe, sőt nem zárta ki annak a lehetőségét sem, hogy csak másfél év múlva zökken vissza minden a rendes kerékvágásba. Az üzemzavar teljes kivizsgálásáról ma tájékoztatják a sajtót. A Paksi Atomerőmű Rt.-nek a kettes blokk kiesése napi 50 millió forint veszteséget jelent, amihez hozzáadódik a sérült fűtőkazetták több száz millió forintos értéke is. Ez vélhetően az idei üzleti tervet is felboríthatja. Az MVM Rt. előzetes számításai szerint ebben a hónapban néhány százmillió forintos veszteséget jelenthet az, hogy az olcsóbb atomenergia helyett a hazai szén-, illetve a gázmotoros erőművektől, valamint importból kell fedezni a kiesett kapacitást. A társaság közgyűlése egyébként elfogadta az MVM tavalyi mérlegét, amely szerint a 2002-es évet 325,4 milliárd forint mérlegfőösszeggel és 30,78 milliárd forint mérleg szerinti veszteséggel zárta. A társaságcsoport konszolidált mérlege tavaly 392,2 milliárd forint volt, emellett 32,14 milliárd forint veszteséget könyveltek el. Az idei üzleti tervet várhatóan a héten fogadják el, ám ennek számai nagyban függnek a paksi fejleményektől is. A cég idei céljai között többek között a hálózat biztonságának további fokozása szerepelt, valamint a 2-3 éven belül fel kívánják készíteni az MVM-et a tőzsdei bevezetésre.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet