BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kisebb gond az atomerőműben

2003. május 7. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Május harmadikán a paksi atomerőmű kettes blokkjának a sérült üzemanyagot tartalmazó medencéjébe vegyszert adagoltak - ezúttal nem a szokványos módon -, ami után a kezelők gázképződést tapasztaltak - írta közleményében a Paksi Atomerőmű Rt. Az eseményt az erőmű jelentette az Országos Atomenergia Hivatalnak, amely megkezdte a kivizsgálást. A jelenlegi adatok szerint a radioaktív kibocsátás minden mérés szerint az előirt egészségügyi határérték alatt maradt. A hidrazin betöltésére egyébként azért van szükség, hogy a vízben lévő radioaktív jódszármazékokat megkösse, s megakadályozza azok légtérbe kerülését - állt a közleményben. Az erőmű négyes blokkját május 17-én állítják le a szokásos éves karbantartásra, amely várhatóan egy hónapot vesz majd igénybe.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet