BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Alig van rossz hitel az FHB-nál

2003. május 7. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Földhitel- és Jelzálogbank Rt. (FHB) ügyfelei tavaly 5,1 milliárd forint törlesztőrészletet fizettek vissza - derül ki a társaság éves tőzsdei jelentéséből. A hitelállomány év végére - 80,2 milliárd forinttal gyarapodva - 106,2 milliárd forintra nőtt. A bank ügyfeleinek száma 19 ezerre emelkedett az esztendő végére, míg egy évvel korábban még csak 8,9 ezer volt, 2000-ben pedig csupán 3,7 ezer.
A hitelfelvevők 80,2 százaléka 5 millió forintot, illetve ennél kevesebbet igényelt. A szerződések többsége, 34,5 százaléka 10 évre szól, míg a 15 éves futamidőt az ügyfelek 28,6 százaléka, a 20 éves lejáratot pedig 21,2 százaléka választotta. A hitelportfólió 96,3 százaléka problémamentes, 2,7 százaléka külön figyelendő, míg 1 százaléka az átlag alatti, azaz kétes és rossz minősítésű. A jelentésből az is kiderül, hogy az FHB tavaly 79 köztisztviselőnek nyújtott állami garancia mellett lakáskölcsönt.
A bank tavaly 115,6 milliárdos mérlegfőösszeg, 4,1 milliárd forint kamatbevétel és másfél milliárdos egyéb bevétel mellett 349 millió forint mérleg szerinti eredményt ért el - jelentősen gyarapodó költségek közepette. Tőkemegfelelési mutatója az egy évvel korábbi 26,6 százalékról az aktív hitelezés miatt 10,9 százalékra süllyedt, a bank szavatolótőkéje 5,49, saját tőkéje 5,67 milliárd forint. A tőkearányos nyereség (ROE) 6,75, az eszközarányos (ROA) 0,33 százalék lett.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet