BUX 139490.49 -0,1 %
OTP 45540 -0,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Dél-Budán nyit boltot a GRoby

2003. május 6. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Várhatóan a jövő héten nyílik a XI. kerületi Móricz Zsigmond körtéren a kerület első GRoby élelmiszerüzlete egy volt Match bolt helyén - mondta lapunknak Gárdonyi Róbert, az üzlethálózat tulajdonosa. Az üzlet nem a közelben található Sparral kíván versenyezni - tette hozzá.
A GRoby április 22-én kénytelen volt bezárni az I. kerületi vásárcsarnokban működő élelmiszerboltját, amelynek bérleti jogát még 1998-ban szerezte meg. Mint Gárdonyi elmondta, a Spar fejlesztésbe fogott a csarnokban levő boltjában, ami mindenképpen forgalomcsökkenést okozott volna a GRobynak, ráadásul az átalakítás során elvesztette volna homlokzati megjelenését és közvetlen utcai bejáratát. Így Gárdonyi lemondott a helyiség bérleti jogáról a Spar javára.
A dél-budai üzlet árszínvonala nagyjából 5 százalékkal lesz magasabb a GRoby boltokban megszokottnál - nyilatkozta Gárdonyi -, amit a viszonylag magas bérleti díj indokol. A hat egységből álló lánc egyébként alacsony árairól közismert. Jelentős résztvevője a házhoz szállítási piacnak, illetve az internetes kiskereskedelemnek.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet