A bank 2003-ban nem állományának növelésére, hanem a termék- és ügyfél-jövedelmezőség maximalizálására koncentrál majd. Ennek érdekében a meglévő ügyfélkör számára szeretnék a bankcsoport teljes termékskáláját az eddigieknél jobb hatékonysággal értékesíteni, míg új ügyfeleket döntően a felső középrétegből szeretnének magukhoz vonzani. A hatékonyság növelése érdekében szükség van további létszámcsökkentésre, amit a folyamatos információtechnológiai megújulás is indokol. Az MKB a hálózatból 14 százalékos elbocsátást tervez, míg a bank egészét tekintve a leépítés meghaladja majd a 10 százalékot - mondta Erdei Tamás.
A vezérigazgató szerint a bank mindenképp indul a Konzumbank privatizációján, ám külföldön nem lesz többé banktulajdonos: az Interbanka napokban zajló részvényátruházása után a pénzintézet a napokban értékesíti a horvát Convest Banka licencét is, amelynek portfólióját korábban már eladták a Volksbanknak. A pénzintézet tegnapi közgyűlése 20 százalékos osztalékot határozott meg. A plénum egy személy kivételével további 3 éves időtartamra meghosszabbította az igazgatóság mandátumát, a testület újonnan megválasztott, 8. tagja lett Patyi Sándor vezérigazgató-helyettes. A felügyelőbizottság létszáma viszont csökkent.
