BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem fizet osztalékot az Erste

2003. május 4. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Gyorsuló növekedésről adhatott számot a 2002. évet lezáró közgyűlésen az Erste Bank Rt. igazgatósága. A pénzintézet mérlegfőösszege 44 százalékos bővüléssel 392 milliárd forint fölé nőtt, míg a 783 millió forint mérleg szerinti eredmény hétszerese a 2001. évinek. A pénzintézet a tulajdonosok döntése értelmében nem fizet osztalékot. A lakossági és a kis- és középvállalati szegmensben 3-5 éven belül 20-25 százalékos piaci részesedést tervező bank ügyfélkihelyezései 60 százalékkal nőttek az elmúlt évben, amelyen belül a lakossági hitelállomány megduplázódott, míg a vállalati hitelállomány 52 százalékkal, 67 milliárd forintra nőtt. Bár a betétgyűjtés terén is az előzetes terveken felül teljesített 2002-ben az Erste Bank, a pénzintézet továbbra is a hiteloldalra alapozza növekedését.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet