BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem zeng az Európa Szlovákiában

2003. április 27. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szlovák kormány szándékai szerint Varga Miklós dala, az Európa lenne – természetesen szlovák nyelven – az európai uniós referendumot megelőző kampány zenéje. Az Index információi szerint azonban nem tisztázott a fordítás szerzői jogi háttere, s a kampányt szervező cégek illetékesei nem keresték meg a jogtulajdonosokat a dal felhasználását megelőzően. Varga Miklós énekes az Indexnek elmondta, hogy ő és a szövegíró is az újságokból értesült a szlovák fejleményekről, ám már a múlt héten megtette a szükséges jogi lépéseket, a szerzőijog-védő hivatalnál megtiltotta a szám felhasználását. Varga hangsúlyozta, hogy lépése mögött nem politikai indítékok vannak, ám szerinte a szlovák kormány egyszerűen figyelmen kívül hagyja a szerzői jogokat. Az előadóművész azt is kiemelte, hogy nem akarja végleg letiltani a dalt.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet