BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A lakosságra alapozva fejlődne a K&H

A K&H Bank az idén a Postabank-akvizíció nélkül is jelentős további térnyerést tervez a lakossági üzletágban. A mérlegfőösszeg alapján második legnagyobb kereskedelmi bank számára Rejtő E. Tibor vezérigazgató szerint fontos, de nem életbevágó a Postabank megszerzése.

2003. április 23. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Kereskedelmi és Hitelbank (K&H) számára fontos, de nem életbevágó a Postabank megszerzése – vélekedett a Kereskedelmi és Hitelbank tegnapi közgyűlését követő sajtótájékoztatón Rejtő E. Tibor. A bank vezérigazgatója szerint a versenytárs pénzintézeteknek piaci részesedésük növelése érdekében, illetve a magyar piacon most megjelenni szándékozó pályázóknak fontosabb lehet a sikeres privatizáció, mint a lakossági szegmensben az OTP mögött második helyen álló, a vállalati üzletágban pedig piacvezető pénzintézetnek.
A vezérigazgató szerint az esetleges akvizíciót megkönnyítheti, hogy a bank munkatársai épp a közelmúltban, megítélése szerint sikeresen, a tervezett határidő előtt zárták le a K&H és az ABN Amro összeolvadását, tehát kellő tapasztalattal rendelkeznek a fúziók terén.
Rejtő E. Tibor szerint az elmúlt évet a nemzetközi számviteli elvek szerint 7,6 százalékkal növekvő, 1232 milliárd forintos konszolidált mérlegfőösszeg mellett 11,264 milliárd forintos adózott eredménnyel záró pénzintézet az idén a vállalati üzletágban a komoly verseny miatt a piaccal együtt szeretne növekedni, a lakossági szegmensben viszont további jelentős térnyerést terveznek. A pénzintézeti vezető a tulajdonosok döntésére hivatkozva nem tájékoztatott 2003-as tervszámokról, ám azt elmondta, hogy minden szegmensben, így a tavaly elért 17,2 százalékos tőkearányos nyereségben is jelentős fejlődést terveznek.
A pénzintézet saját tőkéje 14,1 százalékkal, 91 milliárd forintra emelkedett az elmúlt év során. A K&H a tegnapi közgyűlés döntése alapján az elmúlt évi teljesítmény után nem fizet osztalékot a tulajdonosoknak.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet