Húsvétkor, ha nem is olyan mértékben, mint például szilveszterkor, de megnövekszik a mobiltelefonon küldött rövid szöveges üzenetek (SMS) száma. Idén is hasonló volt a helyzet, egy átlagos vasárnaphoz képest húsvétvasárnap 34 százalékkal több üzenetet, közel 1,8 millió SMS-t küldtek a Pannon GSM Távközlési Rt. ügyfelei – derül ki a társaság közleményéből. (Tavaly az átlagos forgalomnál 25 százalékkal több szöveges üzenetet küldtek a cég ügyfelei húsvétvasárnap.) Az idei volt az első olyan húsvét, hogy MMS szolgáltatást is használhattak a Pannon GSM előfizetői. A képet vagy hangot tartalmazó multimédiás üzenetekből a Pannon GSM MMS-központjának húsvétkor a szokásos forgalom másfélszeresével kellett megbirkóznia.
