A magyar kormány minden tőle telhető eszközzel támogatja azt a tervet, hogy Budapest adjon otthont a Lékó Péter–Vlagyimir Kramnyik sakkvilágbajnoki döntőnek – jelentette be Medgyessy Péter miniszterelnök a Tehetség és Kurázsi (TK) XVII. kategóriás sakkverseny megnyitóján. Még soha nem rendeztek Magyarországon hasonlóan erős mezőnyt felvonultató versenyt és az, hogy végül mégis létrejöhetett, nagymértékben köszönhető a Gyermek- Ifjúsági és Sportminisztérium (GYISM) tízmillió forintos nagyságrendű támogatásának – értesült a NAPI Gazdaság.
Összehasonlítva a néhány éve a Kempinskiben játszott Lékó–Halifman párosmérkőzés – információink szerint – közel 100 millió forintos költségvetésével, a tíz, a világ élvonalához tartozó játékos között szétosztott 5 millió forintos díjalap egyáltalán nem számít magasnak. A versenyt a szervezők Lékó Péter Kramnyik elleni sakkvilágbajnoki döntője utolsó felkészülési állomásának szánták, ennek érdekében hozták össze a díjalap mellett az értesüléseink szerint több ezer eurós fellépti díjat a résztvevőknek.
Újdonságnak számított, hogy több internetes honlapon is nyomon lehetett követni a verseny alakulását. A küzdelem topchess néven futó honlapját napi 3–5 ezren látogatták, de mivel több külföldi sakklap is átvette a közvetítéseket, az összes online néző száma elérhette a 20 ezret. A Hunguest Hotels Rt.-vel kötött szponzori szerződésben egy 250 fő befogadására alkalmas teremben zajlottak a mérkőzések és az 500 forintos belépőkből 300-400 ezer forintos jegybevételt realizáltak a szervezők.
A világbajnoki párosmérkőzés mellett a következő év legnagyobb magyar sakkeseménye az Európai Klubcsapatok Kupája megrendezése lehet, amelynek helyszínét néhány héten belül választja ki a Nemzetközi Sakkszövetség (FIDE) a három jelentkező város közül. A húsvét vasárnap véget ért T&K-t Nigel Short nyerte Polgár Judit és Lékó Péter előtt, Short bruttó 7 ezer eurót, Polgár és Lékó pedig 5 ezer, illetve 3 ezer eurót játszott össze a 10 napos torna alatt.
