BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó évet zárt a magyar Ricoh

2003. április 21. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az április elsejével zárult 2002-es pénzügyi évét 3,2 milliárd forint forgalommal zárta a Ricoh Hungary Kft. Az eredmény 22 százalékkal szárnyalja túl az előző év azonos időszaki adatot – derül ki a társaság közleményéből. A cég nyereségességére vonatkozó számot nem közöltek, ám leszögezték, hogy az általános dekonjunktúra ellenére elért forgalomnövekedést az anyacég által elvárt nyereségszint teljesítésével hozták.
A Ricoh Hungary forgalmából a szolgáltatások és a gépek értékesítése közel fele-fele arányban részesedtek. Az eszközök eladásának döntő részét – 80 százalékát – digitális multifunkciós berendezések és faxok értékesítése jelentette. Mintegy 9 százalék nyomtatók, további 11 százalék pedig az analóg gépek eladásából adódott.
A Ricoh Hungary 2002-ben a megelőző évinél 7,2 százalékkal több, összesen 2100 készüléket adott el, ezzel a teljes irodai másológéppiac 13,3 százalékát mondhatja magáénak. A digitális és multifunkciós készülékek piaca 2001-hez képest közel háromnegyedével bővült. A Ricoh értékesítései a duplájára nőttek, így piaci részesedése ebben a szegmensben 15,3 százalék volt.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet