Tegnap befejezték a paksi atomerőműben annak a fűtőanyag-tisztító rendszernek a szétszerelését, amelyből a napokban radioaktív gáz szivárgott – derült ki a Paksi Atomerőmű Rt. közleményéből. A víz alatti tévékamerákkal megvizsgált, 30 darab fűtőanyagköteget tartalmazó tisztítótartályról kiderült, hogy a benne lévő kötegek többsége jelentősen sérült. A közlemény szerint a szivárgás nagy valószínűséggel hűtési hiányosságokra vezethető vissza, ennk okait továbbra is vizsgálják.
A szakemberek az új tények ismeretében a nemzetközi nukleáris események hétfokozatú skáláján az eddigi 2-esről 3. fokozatra emelték az üzemzavar besorolását. Az erőmű kéményén keresztül folyamatosan távozik némi gáz a környezetbe, de a mérések szerint ez nem okoz a természetes háttérsugárzáson felüli plusz sugárzást.
