BUX 139231.16 -0,05 %
OTP 45340 0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ötödével növelte forgalmát a Sig

2003. április 14. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A csomagolóanyagokat gyártó Sig-csoport 18 százalékkal növelve előző évi eredményét 1877 millió eurós forgalommal zárta a tavalyi évet – derül ki a Sig közleményéből. A csoport legsikeresebb üzletága az aszeptikus italkartonokat és töltőgépeket előállító Sig Combiblock volt, amely egyedül a 2002-es forgalom felét, 938,5 millió eurót hozott. Az öt kontinensen jelen lévő Sig Combiblock piaci részesedése a szénsavmentes gyümölcslevek és a tartós tejtermékek piacán 15 százalék fölé emelkedett. A csoport magyar leányvállalata, a Sig Combiblock Kft. tavaly 116 millió darab aszeptikus kartondobozt értékesített, amelyek döntő többsége (108 millió karton) a gyümölcslé üzletágban talált gazdára. Ezzel a társaság piaci részesedése ebben a szegmensben tavaly 22 százalék volt. A magyar cég ügyfelei közé tartozik egyebek mellett az Olympos-Top, az Elma és a Rauch Hungária.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet