A főváros IX. és X. kerületében március 25-étől leállt a Tvnet Kft. internetszolgáltatása. Ennek oka az – állítja a Tvnet –, hogy a két kerületben működő kábeltelevíziós szolgáltató, a Fibernet Rt. jogszerűtlenül leválasztotta a berendezéseiket a hálózatáról.
A FiberNet lépését jogszerűtlennek és a piaci versennyel ellentétesnek tartjuk – közölte Sátor Csaba, a Tvnet ügyvezető igazgatója. Megítélése szerint a kábeltársaság egy érvényes szerződést megszegve, erőfölényével visszaélve monopolhelyzetet kíván teremteni, és ellehetetleníti a független szolgáltatót az adott kerületekben, amivel „ártatlan” ügyfeleket is nehéz helyzetbe hoz. Mivel a Tvnet tárgyalási kísérletei a szolgáltatás ismételt beindításáról zátonyra futottak, a cég a Hírközlési Döntőbizottsághoz és bírósághoz fordult jogorvoslatért, hogy ideiglenes intézkedéssel kényszerítse a FiberNet Rt.-t a Tvnet internetes szolgáltatásainak visszaállítására – jelentette be Sátor. Az ügyvezető elmondta, hogy a per egyik alapja az, hogy bár a kábeltelevíziós szolgáltatóval kötött szerződésük 2002-ben lejárt, a szerződés felmondását írásban még mindig nem kapták meg.
Nem a médián keresztül kívánjuk a kapcsolatot tartani a Tvnettel – válaszolta a NAPI Gazdaság megkeresésére Bedő István, a Fibernet Rt. marketingért felelős vezérigazgató-helyettese. Hozzátette, hogy nem tartják felelősnek magukat azért, hogy elhúzódtak a tárgyalások, és nem csak szóban hívták fel a Tvnet figyelmét a szerződés megszüntetésére. A kommunikációs igazgató elmondta, hívei a piaci versenynek, nem kívánnak senkit kiszorítani a hálózatukról, s más internetszolgáltatókkal is tárgyalnak arról, hogy a FiberNet hálózatán szolgáltathassanak.
