A Magyar Villamos Művek (MVM) Rt. egyik legfontosabb feladata tavaly a magyar árampiac liberalizációjára való felkészülés volt, a társaság részt vett többek között az új villamosenergia-törvényhez kapcsolódó jogszabályok előkészítésében is – áll a társaság sajtóközleményében. A hazai villamosenergia-igény a 2001-es évhez viszonyítva több mint 1 százalékkal nőtt, ami a hidegebb téli időjárásnak és a légkondicionáló berendezések tömeges elterjedésének eredménye.
Az MVM árbevétele tavaly mintegy 362 milliárd forint volt, a cég összesen 34,7 terrawattórányi áramot értékesített. Ezen belül a hazai közcélú erőművektől vásárolt energia 30,9 terrawattóra volt tavaly, ami 2 százalékkal kevesebb az előző évinél.
A villamos energia belföldi nagykereskedelme a hatósági árszabályozás miatt veszteséges volt, így az MVM alaptevékenységéhez kapcsolódó kiadások 30 milliárd forinttal haladták meg a bevételeit. A társaság tulajdoni körében bekövetkezett egyik legfontosabb tavalyi változás, hogy a Mavir Rt. átkerült a gazdasági tárca felügyelete alá. Az MVM mindemellett megalapította az MVM Partner Rt.-t is, amelynek elsődleges célja a liberalizált piacon a villamos energia értékesítése erre feljogosított fogyasztók részére. Az MVM tavaly összesen 14,5 milliárd forintot költött fejlesztésekre, így folytatta a villamosenergia-rendszer üzembiztonságának korszerűsítését is.
