BUX 139098.17 -0,15 %
OTP 45290 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Meghosszabbítják az atomerőmű élettartamát

2003. április 8. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tegnap tartotta éves közgyűlését a Paksi Atomerőmű Rt., amelyen többek között elfogadták a tavalyi üzleti tevékenység lezárásáról szóló beszámolót. A cég 2002-es mérlegfőösszege 180,1 milliárd forint lett, a tulajdonosoknak 3,5 milliárd forint osztalékot kívánnak fizetni. A közgyűlésen elfogadott vezetői megállapítás szerint technológiai tisztítási, lerakódási problémák miatt nem valósult meg teljes mértékben a termelési és az árbevételi terv. Az idén 1,5 milliárd forint adózás előtti eredményt vár a társaság. A cég közleménye szerint befejeződtek a biztonság növelését szolgáló beruházások, amelyekkel javították a létesítmény földrengésállóságát és a reaktorvédelmet. A közgyűlés elfogadta az a programot, amelynek célja az atomerőmű üzemidejének 20 éves meghosszabbítása, a blokkok teljesítményének nyolcszázalékos növelése. Ennek megfelelően elkezdődhetnek az előkészítő munkálatok.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet