A tavalyi csonka - szeptember 1-től december 31-ig tartó - évet 9,4 milliárd forint forgalommal és 65,4 millió forint mérleg szerinti nyereséggel zárta a Skála Divatház Rt. A társaság idén 20 milliárd forint forgalommal és nullszaldós eredménnyel számol - mondta pénteki sajtótájékoztatóján Karácsonyi András, a cég vezérigazgatója. A vállalat tavaly 18 áruház működtetését vette át, ezekből jelenleg 17 üzemel, de még az idén megszűnik a gyöngyösi, a tatabányai és a veszprémi áruház. A vezérigazgató az áruházak megszüntetésével indokolta, hogy az idei bevétel elmarad a tavaly az S&C és a Skála Divatház által összesen elért 23 milliárd forintos forgalomtól. Az idén beruházásokra, elsősorban informatikai fejlesztésekre mintegy 1 milliárd forintot fordító társaság továbbra is tárgyalásokat folytat a Corvin Áruház jövőjéről. A tervek szerint egy pénzügyi befektető vásárolná meg az épületet, amit lebontana, majd az eredetihez hasonlót építene fel. A Skála az újonnan létesülő áruházban 4500 négyzetméter eladóteret bérelne. A másik nagy múltú áruház, a Luxus jövőjéről Karácsonyi elmondta: tárgyalások folynak az önkormányzattal arról, hogy a Skála megvásárolja az épületet, szerinte az egyeztetések kedvező irányba haladnak.
