Magyarországon jövőre alapít önálló céget a háztartási gépeket gyártó és forgalmazó olasz Marloni Electrodomestici S.p.A. A cég jelenleg - regionális központként működő - kereskedelmi irodát tart fenn, amely tavaly több mint 100 százalékkal növelte eladásait - mondta Aldo Taddeo, a vállalat közép-európai igazgatója pénteki sajtótájékoztatóján.
Az igazgató nem árult el pontos számokat a 2002-es magyar forgalomról, ám a százalékos növekedést figyelembe véve a képviselet 11 millióról 20 millió euróra növelhette értékesítését, annak ellenére, hogy a magyar piacon továbbra is alacsony, körülbelül 10 százalékos a cég Ariston márkájának ismertsége. (A Merloni a hazai piacon az alacsonyabban pozícionált Indesittel és a felső kategóriás Aristonnal van jelen.)
A vállalat magyar piaci részesedése tavaly 10,6 százalék volt, 2001-ben még csak 7,3 százalék. A sütők és mosógépek szegmensében nagyjából 20 százalékos az arány, így a vállalat bekerült a meghatározó márkagyártók körébe. A magyar irodától idén 22 százalékos növekedést várnak. A kelet-közép-európai régióban zöldmezős beruházással gyártóbázist is szeretnének kiépíteni az olaszok, ám a helyszínről még nem született döntés. Taddeo szerint a régió bármely országa esélyes lehet erre.
Az olasz vállalat 2001-ben indította újra értékesítését Magyarországon, s tavaly - szemben a két évvel korábbi 300 ezerrel - egymillió eurót szánt az itteni marketingköltségekre. A társaság két éven belül piacvezető kíván lenni Európában - tette hozzá Andrea Guerra vezérigazgató. A milánói vállalat az európai piacon 8,2 százalékos részesedést mondhat magáénak, tavalyi árbevétele nagyjából 2,5 milliárd euró volt, amely 26 százalékos növekedésnek felel meg az előző évhez képest. A cég nyeresége 45 százalékkal nőtt 2002-ben.
