BUX 139328.61 0,02 %
OTP 45290 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tőkét emelt a Magyar Gázszolgáltató Kft.

2003. április 1. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A közelmúltban a Magyar Gázszolgáltató (MG) Kft. a szolgáltatói körének bővítése miatt mintegy 700 millió forintos tőkeemelést hajtott végre. (A társaság jegyzett tőkéje így 4,66 milliárd forint lett.) A cég tulajdonképpen egy tavaly év végén elkészült vezetékrendszert vásárolt meg, így az MG jelenleg 167 településen (Vas, Zala, Somogy, Veszprém és Nógrád megyében) szolgáltat földgázt - mondta lapunknak Farkas Zoltán ügyvezető igazgató. A szolgáltatók a hatályos törvények szerint egyébként kétféleképpen bővíthetik szolgáltatói körüket, egyrészt saját beruházással, másrészt pedig úgy, hogy egy önkormányzati társulás által épített vezetékrendszert vásárolnak meg, mivel a társulások nem rendelkeznek szolgáltatói jogkörrel. Farkas elmondása szerint a két éve, a Magyar Fejlesztési Bank Rt. és az Elmib Rt. által alapított társaság tavalyi mérlege még negatív volt, de két-három éven belül már pozitív eredményt várnak.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet