BUX 139328.61 0,02 %
OTP 45290 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó évet zárt a Wienerberger Rt.

2003. március 27. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A lakásépítési piac élénkülése, valamint az infláció közeli áremelés miatt igen jó évet zárt Wienerberger Téglaipari (WT) Rt. - hangzott el a társaság sajtótájékoztatóján. A jelenleg 15 termelő üzemmel rendelkező cég forgalma tavaly a 2001-es évhez viszonyítva több mint 20 százalékkal, 21,2 milliárd forintra nőtt. Ezen belül a hazai eladások 23 százalékkal bővültek. Az exportértékesítés 1,89 milliárd forint volt, ami a teljes forgalom 8,9 százalékát tette ki. Az idei árbevételi tervekben 23 milliárd forint szerepel.
A WT tavaly 952 millió kisméretű téglaegységet gyártott le, ami hétszázalékos növekedést jelent. A 2002-es év legfontosabb - 560 millió forintos - fejlesztése a békéscsabai gyár kapacitásának 90 millióról 130 millióra való növelése volt. A kőszegi gerenda- és áthidalógyár termelését pedig 17 százalékkal, 5,2 millió folyóméterre növelték.
Tavaly Magyarországon 31,5 ezer lakást adtak át. Ehhez kapcsolódóan Norbert Schwartzmüller vezérigazgató megjegyezte, amennyiben az átadott lakások száma meghaladja a 33 ezret, úgy belekezdenek egy új téglagyár felépítésébe Tiszavasváriban. Ennek költsége az előzetes számítások szerint egymilliárd forint körül lesz. Idén egyébként több mint 800 millió forintot fordít a társaság különböző fejlesztésekre a hazai gyárakban.
A tavalyi 46 millió forint több mint kétszeresét, mintegy 97 millió forintot kíván a WT költeni idén környezetvédelmi beruházásokra, illetve arra, hogy a csatlakozás előtt a társaság összes gyára minden szempontból megfeleljen az EU-normáknak.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet