Az elkövetkező egy évben Filvig István, a Signal Biztosító elnök-vezérigazgatója tölti be a Magyar Biztosítók Szövetségének (Mabisz) soros elnöki posztját - határozott a Mabisz közgyűlése. A találkozó előtt szóba került, hogy Kepecs Gábor, az ÁB-Aegon Biztosító első embere is harcba száll az elnöki posztért, ám ő információink szerint pénteken nem vállalta a jelölést. Filvig István megválasztása egyúttal azt jelenti, hogy rendben végződik az a rotáció, amelyben a szövetség héttagú ügyvezető-elnökségének tagjai egymást követően töltötték be az elnöki posztot. A rotáció végén, jövőre újraválasztják a testületet a Mabisz közgyűlésén. Filvig István megválasztásával kapcsolatban sok, viszonylag alacsony piaci részesedéssel rendelkező társaság bizakodó: a Signal első embere az egyetlen a héttagú ügyvezető elnökségen belül, aki „kis” biztosítót képvisel. A Signal a Mabisz adatai szerint 2002-ben 7,32 milliárd forint díjbevételt ért el, amivel a biztosítói ranglistán egyet javítva a kilencedik helyet foglalta el a hazai társaságok között.
