Május elsejétől már saját utasbiztosítási termékeit is kínálja majd a postahálózatban és a kézbesítőknél a Magyar Posta Biztosító Rt. - tájékoztatta a NAPI Gazdaságot Kramer P. Stephan igazgatósági tag a két postabiztosító elindulása kapcsán rendezett kedd esti rendezvényen. A működésüket hivatalosan februárban megkezdő biztosítók közül az általános biztosító októberben megjelenik a kötelező felelősségbiztosítások, majd később a casco biztosítások piacán is, míg az életbiztosító a második félévben szándékozik piacra dobni első unit-linked biztosítását.
Az első öt hét tapasztalatairól beszámolva Szivi László, a Magyar Posta Rt. vezérigazgató-helyettese elmondta: a megkötött 3000 szerződésük jelentősen meghaladja azt a kötésszámot, amelyet időarányosan a korábbi években értékesíteni tudtak a postákon a külső biztosítók (OTP-Garancia, Generali-Providencia, EUB) termékeiből. Kramer P. Stephan szerint az indulás dinamikussága alátámasztja azon tervüket, hogy év végéig mintegy 60 ezer biztosítási szerződéssel rendelkezzenek.
Az indulástól eltelt rövid idő alatt a postabiztosítók díjbevétele meghaladta az 1 milliárd forintot, a legjelentősebb állománnyal az egyszeri díjas életbiztosítások rendelkeznek. Kramer P. Stephan elmondta: már az első hetek is megmutatták, hogy a postai biztosításértékesítés sajátos hullámzást mutat: a fizetésnapokat követő csekkbefizetési időszakban jelentősen visszaesik a kötések száma, a postásoknak ugyanis nincs idejük, hogy biztosítást ajánljanak az ügyfeleknek.
