BUX 138459.44 -0,74 %
OTP 44620 -0,67 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kétszázhatvanmillió dolláros turistaforgalom Visa-kártyával

2003. március 19. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az elmúlt évben a 2001. évi 233 millió dollárnál 13 százalékkal többet, 264 millió dollárnyi forgalmat bonyolítottak le külföldiek Magyarországon Visa-kártyákkal. A turisták és az üzleti úton hazánkban tartózkodók által indított 2,4 millió tranzakció adatai szerint a külföldiek a magyaroknál nagyobb arányban, 70 százalékban fizetésre használták plasztikjaikat, a forgalmi adatok szerint a készpénzkiadó automatákból alig több mint 100 millió dollárnyi pénzt vettek ki. A nemzetközi kártyatársaság kimutatásai szerint a legtöbb pénzt, 43,8 millió dollárt amerikai kártyatulajdonosok hagytak Magyarországon, a britek 32,4, a németek 23,8 milliós költéssel állhatnak a dobogó alsóbb fokaira. A forgalom szempontjából augusztus volt a legjobb: akkor a külföldiek Visa-kártyás forgalma meghaladta a 30 millió dollárt.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet