Az elmúlt évben a 2001. évi 233 millió dollárnál 13 százalékkal többet, 264 millió dollárnyi forgalmat bonyolítottak le külföldiek Magyarországon Visa-kártyákkal. A turisták és az üzleti úton hazánkban tartózkodók által indított 2,4 millió tranzakció adatai szerint a külföldiek a magyaroknál nagyobb arányban, 70 százalékban fizetésre használták plasztikjaikat, a forgalmi adatok szerint a készpénzkiadó automatákból alig több mint 100 millió dollárnyi pénzt vettek ki. A nemzetközi kártyatársaság kimutatásai szerint a legtöbb pénzt, 43,8 millió dollárt amerikai kártyatulajdonosok hagytak Magyarországon, a britek 32,4, a németek 23,8 milliós költéssel állhatnak a dobogó alsóbb fokaira. A forgalom szempontjából augusztus volt a legjobb: akkor a külföldiek Visa-kártyás forgalma meghaladta a 30 millió dollárt.
