BUX 137704.05 -1,28 %
OTP 44220 -1,56 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Trenddé vált a számlavezetési díjak emelése

Miközben a betétoldalon óvatos kamatemelésbe fogtak a bankok - a korábban túlárazott kondícióinak mérsékléséről döntő Postabank kivételével -, addig a számlavezetési díjak esetében egyértelmű trend a szolgáltatási árak növelése.

2003. március 16. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A bankok közül utolsóként a CIB kezdett el múlt hónap végétől számlavezetési díjat felszámítani ügyfeleinek. A pénzintézet akkori indoklása - mely szerint a 190 forintos havidíj ma már igazán nem mondható átlagon felülinek - elgondolkodtathatta a versenytársakat. Legalábbis ezt mutatja az, hogy a Budapest Bank március 3-tól a korábbi 170 forint helyett immár 195 forintot kér ügyfeleitől a számlavezetésért. A Kereskedelmi és Hitelbank ugyanakkor április elsejétől emeli korábbi 160 forintos havi tranzakciós díját 190 forintra. A K&H-nál többe kerül majd a készpénz kifizetése is: a korábbi 0,2 százalék helyett 0,25 százalékhoz kerül hozzá a fix 100 forintos díj, a hírek szerint azonban a maximális költségszint továbbra is 3000 forint marad. Akár örülhetnek is a banki ügyfelek annak, hogy a pénzintézet az azonnali átutalási megbízások 0,2 százalék plusz 60 forintos díját 4000 forintban maximálta, ám ez csak annak lesz „üzlet”, aki 2 millió forintnál nagyobb összeget szeretne mozgatni számláján.
Drágulnak az átutalások a Budapest Banknál is: a pénzintézet a bankon belüli utalásokért a jövőben a korábbi 15 forint plusz 0,1 százalék helyett 40 forintot kér el fix díjként a 0,1 százalékos változó díjmérték mellett. A maximálisan levonható összeg 500 forint. A legérdekesebb változás ugyanakkor kétségtelenül az, hogy a BB megbünteti azokat az ügyfeleket, akik huzamosabb ideig nem hajlandóak számlájukon legalább 5000 forintos egyenleget nyilvántartani. Ezt a bank 1000 forintos havidíjjal honorálja majd. Ehhez azonban az is szükségeltetik, hogy az ügyfél „mozdulatlan” legyen, azaz egyetlen tranzakciót se hajtson végre.
Az OTP Bank március 28-tól változtatja meg kondícióit. Ennek részleteiről azonban ma még nehéz informálódni, a hirdetmény szerint az új feltételekről a bankfiókokban lehet tájékoztatást kapni, ám e téren nem jártunk sikerrel. A felkeresett bankfiókban csak a március 8-tól érvényes kondíciókról kaptunk tájékoztatót. A pénzintézet telefonos bankszolgáltatása sem tudott több információt mondani, s a banki honlapon sem érhetők el a két hét múlva érvénybe lépő új díjak. Március 8-tól egyébként a legnagyobb lakossági bank a folyószámlán őrzött betétekre a korábbinál 1 százalékkal kevesebb kamatot fizet: lekötés nélkül 0,75 százalék az éves kamat. A pénzintézet ugyanakkor több lekötött betét esetében kamatot emelt.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet