BUX 137814.93 -1,2 %
OTP 44240 -1,51 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nullszaldót vár év végére a Postabank

2003. március 13. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Postabank vezetése által a küszöbönálló privatizáció kapcsán elkészített hároméves stratégiai program nem számol tőkeemeléssel a pénzintézetben - mondta el tegnap Singlovics Béla egy sajtóbeszélgetésen. A vezérigazgató szerint a hitelintézet saját erőből is képes lehet arra, hogy három év múlva 11-12 százalékos tőkearányos nyereséget érjen el. A profitnövekedés alapját a hatékonyabb működés teremtheti meg. A pénzintézeti vezető elmondta, a Postabank jelenleg 105 százalékos költségszinttel dolgozik, miközben az OTP már a nyugat-európai viszonylatban is versenyképes 63 százaléknál tart. A vezérigazgató azonban úgy véli, reális a stratégiai terv által megcélzott 80 százalékos költségszint elérése. Ennek jegyében mintegy 25 százalékos leépítést hajtanak végre: 2020 fő helyett itt hamarosan már csak 1500-1600-an dolgoznak. Az elbocsátás súlypontja Budapest lesz, ahol 330 munkatárstól válnak meg. A leépítések közvetlenül 350 millió forintba kerülnek majd, ám már az idén is lesz költségcsökkentő hatása a lépésnek, jövőre pedig 1,6 milliárd forintot spórolhatnak meg.
A pénzintézet sorra áttekinti a beszállítói szerződéseket. Az újrapályáztatott tevékenységek (őrző-védő szolgálat, számítástechnika, PR-kapcsolat) százmilliókkal csökkentik a költségeket.
Singlovics Béla tájékoztatása szerint az év végére mintegy 10 százalékkal bővülhet a Postabank mérlegfőösszege, s a tavalyi 1,77 milliárd forintos veszteség után 2003-ra nullszaldót terveznek. A vezérigazgató hangsúlyozta: a közelgő privatizációra tekintettel különös óvatossággal jártak el a céltartalékoláskor: a „simán” kijövő 1,2-1,3 milliárd forintos veszteségen felüli részt például a már folyó perek kapcsán képzett céltartalék jelenti.
Király Júlia elnök elmondta, hogy még a privatizációról szóló, április közepére várt kormánydöntés előtt megszülethet a megállapodás a bank konszolidációs szerződésének lezárásáról. A pénzintézeti vezető kifejtette, az előző évben sem keletkezett visszafizetési kötelezettsége a Postabanknak, mivel a céltartalék képzése meghaladta a felszabadítás mértékét.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet