BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Biztosított ATM-et loptak

2003. március 12. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hitelintézeti előírásoknak megfelelően mind a pénzkiadó berendezés, mind az automatában tárolt pénzeszköz biztosítva volt, így a kedd hajnalban a soroksári Electro World áruházból eltűnt automata esetében nem érheti kárt az ATM tulajdonosát, az OTP Bank Rt.-t - tudta meg lapunk. Magyarországon először fordult elő, hogy egy teljes automatát loptak el, a világon azonban nem egyedülálló ez az eset - nyilatkozták biztonsági szakértők. A tolvajok dolgát információink szerint megkönnyítette, hogy az automatát kísérleti jelleggel helyezték ki az áruházba: a bank tesztelni akarta a forgalmat a kereskedelmi egységben, ahol a fizetéshez is elfogadják a bankkártyákat. A berendezést így még nem rögzítették véglegesen, ennek tudható be az is, hogy a gépben mindössze 3,1 millió forint volt a tolvajlás pillanatában. Ennek ellenére a művelet nem volt éppen egyszerű, hiszen a pénzkiadó automata súlya meghaladja a 450 kilogrammot, kiemeléséhez több ember, egyes vélemények szerint valamilyen emelőszerkezet is kellett. A rendőrség jelenleg azt vizsgálja: miként fordulhatott elő, hogy az elektronikai üzletláncot őrző biztonsági cég őrei nem figyeltek fel a gyorsan végrehajtott, ám mindenképp igen hangos akcióra.
Kecskeméti Sándor, az automata távfelügyeletét és töltését ellátó Group 4 Falck Kft. ügyvezetője szerint az automata által leadott vészjelzés után szakembereik 6 perc alatt a helyszínen voltak. A szakemberek szerint a kártérítési per igen hosszadalmas lesz, hiszen az OTP az Electro Worlddel és nem a területen szolgálatot teljesítő biztonsági céggel állt kapcsolatban.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet