Az eredeti menetrendnek megfelelő időpontban írja ki az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő (ÁPV) Rt. a Konzumbank nyilvános, egyfordulós privatizációs tanácsadói pályázatát, így továbbra is érvényben van az a határozat, amely szerint a magánosításnak a harmadik negyedév végére le kell záródnia - nyilatkozta a NAPI Gazdaságnak Ferenci Tibor, a pénzintézet vezérigazgatója. Az elmúlt hónapokban több hazai, valamint Magyarországon eddig még jelen nem lévő pénzintézet is jelezte érdeklődését a privatizáció iránt, ám ezek komolyságát csak akkor lehet biztosra venni, ha az adott bank végül el is indul a pályázaton. Mindeddig csak a Magyar Külkereskedelmi Bank jelezte egyértelműen, hogy célja a Konzumbank megvásárlása.
A Konzumbank az elmúlt évet 112 milliárd forint mérlegfőösszeg mellett 165 millió forint nyereséggel zárta. Az üzemi szinten még 1,9 milliárdos eredményt az rontotta le, hogy a pénzintézet a Daewoo Bankkal együtt első fokon pert vesztett egy korábbi ügyben, s bár az ügy még folytatódik, a Konzumbanknak részben már fizetnie kellett, míg a maradék összegre céltartalékot kellett képeznie. Ferenci Tibor úgy véli, az idén a privatizáció ellenére elérhetik a rendkívüli céltartalékolás nélkül már tavaly is teljesített 1 milliárd forintos mérleg szerinti eredményt, az üzemi eredmény viszont a korábbinál jóval alacsonyabb kamatmarzs miatt csak 1,5 milliárd forint körül lesz. A Konzumbank az idén további bővülést vár az agrárhitelek terén. A Magyar Fejlesztési Bank megbízása alapján tavaly december végéig 70 milliárd forint volt a kihelyezett állomány - amely nem jelenhetett meg a Konzumbank mérlegfőösszegében. Ferenci Tibor szerint a tavaly már jóváhagyott, ám csak az idén folyósított hitelek, illetve az új 12 milliárdos keret révén az agrárhitel-állomány 100 milliárd forintra futhat fel.
