BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ötödével növelné profitját a CIB-csoport

2003. március 3. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Míg a magyar számviteli elvek szerint készült, nem auditált gyorsjelentés 12 százalékos nyereségcsökkenésről adott számot, addig a nemzetközi számviteli elvek alapján a CIB Bank-csoport forintban számolva 11 százalékos növekedéssel, 9,85 milliárd forintos konszolidált, auditált eredménnyel zárta a 2002. évet. Mint azt Karvalits Ferenc, a bank társ-vezérigazgatója elmondta: euróelszámolásban 15,9 százalékos volt a bankcsoport profitnövekedése. Az anyabank Banca Intesa miatt az olasz számviteli elvek szerint számolt nettó eredményadatok még kedvezőbb mértékben, forintban számítva 23,5, euróelszámolásban 28,9 százalékkal emelkedtek.
A nettó kamatbevétel a hazai és a nemzetközi előírás szerint mérve is hasonló, 25 százalék körüli mértékben bővült, a nettó díjbevételt viszont nemzetközi szinten alaposan lerontotta a lízingcég megnövekedett üzletmenetével összefüggésben megugró jutalékkifizetés. A CIB Lízing 2,4 milliárd forintos eredménye képezi ugyanakkor a nyereségnövekedés alapját, ami azt mutatja, hogy a banki bővülés meglehetősen költségesnek bizonyult. A bank lakossági ügyfélszáma 47,4, a vállalati ügyfeleké 31,5 százalékkal bővült. Ez utóbbin belül 90 százalékot tesz ki a kis- és középvállalkozások részaránya, ami azt mutatja, hogy a CIB a nagyvállalati ügyfélkörből is sikeresen akvirált. A lízinggel együtt számított hitelállomány 21,2 százalékkal, 545 milliárdra, az ügyfélbetétek állománya 15 százalékkal, 496,3 milliárd forintra emelkedett - mondta Farkas Ádám társ-vezérigazgató.
A bank 2003-ban fenntarthatónak tartja a hiteloldal 2002. évi bővülését, míg a betétek terén a cél a 10 százalékos állománynövekedés. Karvalits Ferenc elmondása szerint a bank 20 százalékos nyereségnövekedést tervez 2003-ra az IAS-számok szerint. A tájékoztatón Surányi György bankelnök elmondta: a tulajdonos hosszú távra elkötelezett a további bővülésben a régióban, ám szavaiból arra lehetett következtetni, hogy az olasz bankcsoport nem a Postabank megvásárlásában látja a magyar piaci pozíció erősítésének legjobb módját.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet