BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem indult újra az ózdi hengersor

2003. február 24. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egy héttel azt követően, hogy leállította termelését Ózdon az ukrán többségi tulajdonban lévő Finomhengermű Munkás Kft., még nem kezdődött meg a munka. Bár a tulajdonos azt közölte, február 24-én újraindul a hengersor, de az alapanyagként használt buga Ukrajnából nem érkezett meg.
A NAPI Gazdaság értesülései szerint a Krivoj Rog-i kohászattól 2 ezer tonna bugát vár a cég, ennek tonnáját 250 dollárért veszik meg. Miután az ukránok még nem szállítottak, így a legjobb esetben is csak március 3-án kezdődhet meg a termelés.
A négy és fél száz embert foglalkoztató társaság tulajdonosai korábban tárgyalásokat kezdtek a diósgyőri kohászattal, hogy innen vásárolnák a hengerléshez szükséges bugát, ám ennek mérete nem felelt meg (a DAM közben január elején leállította a munkát, amelyet azóta sem kezdett meg).
Miután a raktáron lévő alapanyag elfogyott, új beszállítók után kell néznie a tulajdonosnak. Az egy hétre tervezett kényszerleállást mintegy 15 millió forint veszteséggel könyvelték el.
A diósgyőri kohászat szintén áll. Itt a tulajdonosok március 3-ra rendkívüli közgyűlést hívtak össze, melynek napirendjén alaptőke-emelés is szerepel. Információink szerint a tulajdonos olasz Cogne-csoport nem nagyon hajlik arra, hogy több pénzt pumpáljon a gyárba, inkább külső befektetőt látna szívesen.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet