Kiváló eredményekről tudósítottak a gyorsjelentésüket tegnap megjelentető bankok, az Erste, a K&H és a Raiffeisen. A két osztrák tulajdonú pénzintézet közül az Erste a 2001-es 114 millió forintos adózás előtti nyereséghez képest számottevő, 1,039 milliárd forintos profitról adott hírt, az adózott eredmény 870 millió forint lett. A pénzintézet nettó kamatbevétele több mint 50 százalékkal, 13 milliárd forintra nőtt, míg a nettó jutalékbevétel 40,4 százalékos bővülés után több mint 4 milliárd forintra rúgott. A működési költségek ugyanakkor - a terjeszkedés ellenére - nem egészen 20 százalékkal növekedtek és 12,3 milliárd forintot tettek ki. A Raiffeisen Bank nettó kamatbevétele 26 százalékkal, 22,6 milliárd forintra nőtt, miközben a nettó jutalékbevétel 9 százalékos bővüléssel 5,8 milliárd forintra emelkedett. A bank költségei a fióknyitások ellenére csak 20 százalékkal nőttek, ez 7 százalékkal kevesebb, mint amit eredetileg terveztek. A 17 százalékos növekedéssel elért 14,12 milliárdos adózás előtti eredmény 3 százalékkal múlta felül a tervszámokat. Ebből a céltartalékolás és adózás után 10,085 milliárd forint maradt, ami 18 százalékkal magasabb a 2001. évinél.
A Raiffeisen az idén is rohamos bővülésben bízik. Felcsuti Péter vezérigazgató szerint mérlegfőösszegük az elmúlt évi 16 százalék után idén vélhetően 28 százalékkal bővül. A bank visszafogott növekedést vár a betétgyűjtésben: a 2002-es 28 százalékos bővülés után a tervek szerint 20 százalékkal, 390 milliárd forintra emelkedhet a betétállomány, miközben a hiteloldalon az elmúlt évi 25 százalékos bővülés után 37 százalékos növekedést és év végére 607 milliárdos állományt irányoztak elő.
A Kereskedelmi és Hitelbank adózás előtti nyeresége 13,7 milliárd forint volt a 2001. évi 4 milliárddal szemben. A társaság nettó kamatbevétele 32,7 százalékkal, 45,59 milliárd forintra, nettó jutalékbevétele 41,77 százalékkal, 19,68 milliárdra emelkedett.
