BUX 138452.16 0,6 %
OTP 44440 1,05 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra munkában a DAM

2003. február 9. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Fotó: Bloomberg
Pénteken behívták dolgozni a DAM Steel Rt. 1500 dolgozójának közel felét, és a termelési kapacitás több mint 40 százaléka újra üzemel. (A társaságnál az idén mindeddig szünetelt a termelés.) Az előrelépést az tette lehetővé, hogy a diósgyőri cég olasz tulajdonosa, a Cogne Acciai Speciali Srl. közel áll ahhoz, hogy megállapodást kössön az Émásszal az áramszolgáltatás további fenntartása érdekében. A termelés folytatásához a pénzügyi hátteret egy szintén most kirajzolódó megállapodás hozhatja, az egyelőre nyilvánosságra nem hozott finanszírozási struktúra lapunk értesülése szerint kereskedelmi banki hitelekből áll.
A hitelező pénzintézet egyes források szerint a CIB Bank, amely korábban már kétmilliárd forintos forgóeszközhitellel segítette ki az olaszok tulajdonszerzése előtt az akkor éppen felszámolás alatt álló DAM-ot. A korábbi feltételezésekkel ellentétben - az olasz tulajdonosnak váratlan csalódást okozva - az állam végül nem nyúlt a zsebébe, hogy megsegítse a diósgyőri kohászatot, holott korábban szó volt az MFB egymilliárd forintos szerepvállalásáról. „A helyzet még mindig kritikus, de nem kétségbeejtő” - mondta lapunknak Eugenio Marzorati, a DAM Steel igazgatóságának tagja, az olasz Cogne-csoport képviselője.

Tóth Katalin
Tóth Katalin
Illésy Sándor
Illésy Sándor

Ez is érdekelhet