BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyereséggel indult a Plusssz Kft.

2003. február 6. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A CA-IB Tőkepiaci Tanácsadó Rt. a jövőben is segíti üzleti terveinek megvalósításában Somody Imrét és a szakember többségi tulajdonában lévő Plusssz Vitamin Élelmiszer- és Gyógyszeripari Kft.-t, ám a cégnek a napi operatív feladatok teljesítésében már nem szükséges részt vennie - nyilatkozta lapunknak Kiss Ádám, a CA-IB vezető munkatársa. A tanácsadó cég ennek kapcsán döntött úgy, hogy 10 százalékos üzletrészét a közeljövőben eladja a többségi tulajdonosnak.
Mint ismeretes, a társaság tavaly abból a célból alakult meg, hogy Somody Imre visszavásárolhassa a Plusssz termékcsaládot és a készítmények forgalmazási jogait attól a Bristol-Myers Squibbtől (BMS), amely 1996-ban vette meg a jogokat, valamint a készítményeket előállító Pharmavit Rt.-t. A Pharmavitot 1988-ban svájci tőke bevonásával alapította Somody Imre. A cég sokáig egyeduralkodó volt a magyar piacon és jelentős eladásokat tudott felmutatni a Távol-Keleten (Vietnam, Kambodzsa, Laosz).
Kiss Ádám szerint a Plusssz Kft. hamar túljutott az indulás bizonytalanságán, amit az is jelez, hogy a társaság hosszú évek óta először 10 millió forint körüli nyereséget tudott realizálni. A kft. 2003 végéig még biztosan nem vált majd gyártóhelyet, az év végéig ugyanis bérmunkában állítja elő a pezsgőtabletta- és egyéb készítményeket a Chinoin. A korábban Somody Imre munkahelyéül szolgáló gyógyszergyár francia tulajdonosa, a Sanofi-Synthélabo tavaly március végén vásárolta meg a BMS-től a Pharmavit veresegyházi gyárát, ahol a cég korábbi közlése szerint mintegy 100 millió eurós beruházásra készülnek.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet