BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tízmilliárdos beruházás a székesfehérvári fűtőerőműnél

2003. február 3. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

NAPI Gazdaság
Két ütemben, összesen 10 milliárd forint költséggel 50 megawattos kapcsolt - hő- és villamos energia termelésére egyaránt alkalmas - erőművet kíván építeni a Székesfehérvári Fűtőerőmű Kft. - tudta meg a NAPI Gazdaság. Mint a cégnél megerősítették, az új létesítmény szerepel a társaság most elfogadott fejlesztési tervében. Az erőműbővítéssel az árampiac liberalizációjából adódó előnyöket szeretnék mielőbb kihasználni. A Székesfehérvár hőellátásáról gondoskodó cég jelenlegi berendezéseivel óránként 1,8 megawatt áram előállítására képes.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet