NAPI Gazdaság
Két ütemben, összesen 10 milliárd forint költséggel 50 megawattos kapcsolt - hő- és villamos energia termelésére egyaránt alkalmas - erőművet kíván építeni a Székesfehérvári Fűtőerőmű Kft. - tudta meg a NAPI Gazdaság. Mint a cégnél megerősítették, az új létesítmény szerepel a társaság most elfogadott fejlesztési tervében. Az erőműbővítéssel az árampiac liberalizációjából adódó előnyöket szeretnék mielőbb kihasználni. A Székesfehérvár hőellátásáról gondoskodó cég jelenlegi berendezéseivel óránként 1,8 megawatt áram előállítására képes.
