A Magyar Alumínium (Mal) Rt. Bosznia-Hercegovinában használaton kívüli bauxitbányát akar vásárolni és üzemeltetni - írta a FigyelőNet. A bánya több mint 1 millió tonna bauxitot rejt. A boszniai háború előtt mintegy hatvan főt foglalkoztatott az üzem, föld alatti és külszíni fejtéssel bányászták a bauxitot. A háború idején a bánya minden munkagépe és létesítménye megsemmisült.
(NAPI)
