A január elején történt áramkorlátozásról a vizsgálat egyelőre nem zárult le a Magyar Villamosenergia-ipari Rendszerirányító (Mavir) Rt.-nél, egyelőre folyik az áttekintése annak, hogy az üzemzavar elhárítása során milyen intézkedésekre került sor, és szükség van-e szabályozási változtatásokra. Ezen felül - az áramszolgáltatókkal együttműködve - a fogyasztói üzemzavar esetére vonatkozó korlátozási sorrendet is felülvizsgálják. Február elsején kilép a liberalizált villamosenergia-piacra az első feljogosított nagyfogyasztó, amely addigra felmondja közüzemi szerződését és várhatóan rendelkezik a szabadpiaci áramvásárláshoz szükséges jogosítványokkal.
(NAPI)
