BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Követeléskezelővé válik a PK Bank

2003. január 27. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Két hónapon belül immár mint a Postabank követeléskezelője folytatja munkáját a PK Bank Rt., miután a társaság átalakulására a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) január 20-án rábólintott.
A PK Bankot a Postabank korábbi vezetősége még önálló jelzálogbankká szerette volna alakíttatni, ám a nyár óta hivatalban lévő bankvezérek a piaci helyzet elemzése után úgy gondolták, hogy felesleges külön jelzáloghitel-intézet megalapítása. Döntésüket igazolta, hogy több versenytársukhoz hasonlóan partneri megállapodást tudtak kötni a Földhitel- és Jelzálogbankkal.
A jelzálogbanki tervek elvetésében a bank közleménye szerint az is szerepet játszott, hogy az új pénzintézeti stratégia a mielőbbi privatizációt tűzte ki fő célul. Ebbe a folyamatba nem igazán fért bele egy új hitelintézet indulásának bizonytalansága. A követeléskezelő cég ugyanakkor a bank értékelése szerint értéknövelő tényező lehet a privatizáció során.
A PK Banknak a jelzálogbanki célok érdekében 2001-ben 3,65 milliárd forintra emelt jegyzett tőkéjét az anyabank a közeljövőben a cég tevékenységéhez szükséges szintre csökkenti, ám ennek pontos mértékéről és a tőke felhasználásának módjáról egyelőre nem született döntés. A PK Bank a jövőben PK Követeléskezelő Rt. néven működik majd, Tóth Tamásnak, a PB Invest Rt. korábbi vezetőjének irányítása mellett.
(NAPI)

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet