Az elmúlt napokban Szász Károly, a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) elnöke több európai partnerszervezettel is együttműködési megállapodást írt alá. Előbb Athénban a görög tőkepiaci felügyelet vezetőjével, majd Rómában az olasz bankfelügyeletet irányító Banca d'Italia kormányzójával szignált egyezményt, amit a holland jegybank vezérigazgatójával aláírt szerződés követett. A sort - egyelőre - a tegnap Budapesten a szlovák tőkepiaci és biztosításfelügyeleti hatóság elnökével jegyzett megállapodás zárta. Az egyezmények megteremtik a lehetőséget arra, hogy a felügyeleti szervek információkat cseréljenek egymással, illetve együttműködjenek olyan események és kockázatok feltárásában, amelyek ugyan saját területükön jelentkeznek, ám hatásuk a másik ország piacát és az ott működő szereplőket is érintheti.
(NAPI)
