A Baumix Kft.-nél végleges döntés született arról, hogy újraindítják a termelést az elmúlt év novemberében porig égett ercsi hőszigetelőlap-gyártó üzemben – tudta meg a NAPI Gazdaság. A cégnél elmondták, hogy a vizsgálat megállapításai szerint az egykori cukorgyár területén lévő üzem november 21-én egy külső vállalkozó által szakszerűtlenül végzett hegesztés miatt gyulladt ki és égett le. A kár meghaladta a 250 millió forintot. A Baumix az ipari terület egy másik csarnokában indítja újra a termelést, ám hogy ide használt vagy új hungarocellgyártó gépeket telepítenek-e, az attól függ, hogy a biztosító milyen mértékben téríti meg a kárt.
K. Zs.
