BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Indulhat a Bank of China

2003. január 21. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A 2003-as év „kegyelmi időszaka” után, a jövő évtől kezdve már nyereségesnek kell lennie a Bank of China magyar leányának - mondta lapunknak Schiffer Péter, aki az eddigi képviseletvezető, Shu Xiao Dong mellett ügyvezetőként irányítja majd a január 10-én működési engedélyt kapott pénzintézetet. A Bank of China 1997 óta képviseltette magát hazánkban külön irodával. A bankvezető szerint a pénzintézet kinyilvánított célja, hogy a magyarországi kínai közösség tagjainak „házibankja” legyen, termékeik kialakításánál igyekeznek az ő elvárásaiknak megfelelni. Ennek kapcsán fontosnak tartotta kiemelni a kis- és középvállalkozásokra kidolgozott termékeiket. A kezdeti időszakban klasszikus banki termékeket, számlaszolgáltatásokat és hiteleket kínálnak majd, s természetesen nemzetközi átutalások lebonyolításában is részt kívánnak venni.
Az ügyvezető tájékoztatása szerint a pénzintézet kezdetben csak a jelenlegi, Szabadság téri épületben várja majd ügyfeleit, Schiffer Péter szerint újabb bankfiók nyitására a második félévben kerülhet majd sor. A felügyeleti engedély szerint a Bank of China (Hungária) Rt. igazgatósági elnöke Zhang Yanling, a felügyelőbizottság vezetője Tang Xinyu lesz. Az igazgatósági tagok között találjuk Fekete Jánost, az MNB korábbi elnökét.
(NAPI)

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet