A 2003-as év „kegyelmi időszaka” után, a jövő évtől kezdve már nyereségesnek kell lennie a Bank of China magyar leányának - mondta lapunknak Schiffer Péter, aki az eddigi képviseletvezető, Shu Xiao Dong mellett ügyvezetőként irányítja majd a január 10-én működési engedélyt kapott pénzintézetet. A Bank of China 1997 óta képviseltette magát hazánkban külön irodával. A bankvezető szerint a pénzintézet kinyilvánított célja, hogy a magyarországi kínai közösség tagjainak „házibankja” legyen, termékeik kialakításánál igyekeznek az ő elvárásaiknak megfelelni. Ennek kapcsán fontosnak tartotta kiemelni a kis- és középvállalkozásokra kidolgozott termékeiket. A kezdeti időszakban klasszikus banki termékeket, számlaszolgáltatásokat és hiteleket kínálnak majd, s természetesen nemzetközi átutalások lebonyolításában is részt kívánnak venni.
Az ügyvezető tájékoztatása szerint a pénzintézet kezdetben csak a jelenlegi, Szabadság téri épületben várja majd ügyfeleit, Schiffer Péter szerint újabb bankfiók nyitására a második félévben kerülhet majd sor. A felügyeleti engedély szerint a Bank of China (Hungária) Rt. igazgatósági elnöke Zhang Yanling, a felügyelőbizottság vezetője Tang Xinyu lesz. Az igazgatósági tagok között találjuk Fekete Jánost, az MNB korábbi elnökét.
(NAPI)
