BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Négyszázmilliós kiesést okozott a fagy a Mátrai Erőműnek

Mintegy 400 millió forint árbevétel-kiesést okoztak a Mátrai Erőműnek a hét eleji hideg időjárás miatti üzemzavarok - értesült lapunk. Ezt a társaság szerint az év végéig többletértékesítéssel lehet korrigálni. A hét elején szintén gondokkal küszködő Csepeli Erőmű jelenleg teljes kapacitással üzemel.

2003. január 16. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az előzetes kalkulációk szerint 400 millió forint árbevétel-kiesést okoztak a Mátrai Erőmű Rt.-nek a hét eleji fagyok miatt kialakult üzemzavarok - közölte lapunkkal Valaska József, az igazgatóság elnöke. Annak köszönhetően, hogy az év elején történt a leállás, a többletértékesítéssel kompenzálni lehet a kiesést a következő hónapok folyamán. Az erőműnek jelenleg négy blokkja üzemel 600-700 megawattos kapacitással - a hét elején 30 megawattra zuhant a teljesítmény. A társaság megnövekedett költségei nem jelentenek többletterhet a fogyasztóknak, mivel a Mátrai Erőmű szerződés alapján, kötött áron értékesíti az energiát a Magyar Villamos Művek Rt.-nek. Az igazgatóság elnöke szerint amennyiben a jövőben hasonló, tartósan mínusz 20 Celsius-fok körüli hideg jön, úgy a termelőegységek számának csökkentésével egy-egy egységre fognak koncentrálni.
A Csepeli Erőműben is üzemzavarok keletkeztek a hét elején, amit a társaság szakembereinek sikerült elhárítaniuk, így jelenleg az erőmű teljes kapacitással működik - derült ki a lapunkhoz eljuttatott sajtóközleményből. Allan Wamsley, a Csepeli Áramtermelő Kft. vezérigazgatója a közleményben kifejtette, hogy bár az újraindított berendezések üzemkezdete nehezebb volt a szokásosnál, az áramtermelés mellett a csepeli és pesterzsébeti lakások távfűtéséhez folyamatosan biztosítják a szükséges távhőt a Főtáv Rt.-nek.
B. A.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet