BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mobilbank indul az ÁÉB-nél

2003. január 7. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hazai pénzintézetek közül elsőként az Általános Értékforgalmi Bank (ÁÉB) indított útjára olyan mobilbanki szolgáltatást, amelyhez nem szükséges valamelyik hazai mobiltársaság ügyfelének lenni. A bank ezzel a fejlesztéssel nem titkoltan külföldi számlatulajdonosainak kíván a kedvében járni, emellett újabb külföldi partnereket remél. Mint azt Szegvári Csaba, a pénzintézet elektronikus banki rendszerekkel foglalkozó osztályának vezetője a NAPI Gazdaságnak elmondta: a különbség mindössze abban rejlik, hogy külhoni hálózatra minden egyes üzenet 65 forintba kerül, szemben a hazai mobilcégek ügyfeleinek számlázott 15 forintos díjjal. Ugyancsak újdonság, hogy a pénzintézet SMS helyett egy megadott e-mail-címre is hajlandó továbbítani a számlatranzakciókról szóló üzeneteket.
Ezzel együtt az igazi áttörés a napokban várható, amikortól elérhetővé válik a legfejlettebb, immár interaktív szolgáltatás is. Ennek az Extra névre keresztelt csomagnak az igénybevételével a bank számlatulajdonosa egyedi vagy rendszeres, fix vagy változó összegű utalásokat is tud indítani egy SMS-üzenettel, miközben folyamatosan üzenetet kap a számlán lezajló tranzakciókról. Az ügyfél azonosítása az üzenetet indító mobilszám, illetve a szintén megadandó kártyaszám alapján történik - tette hozzá Szegvári. Interaktív mobilbanki szolgáltatást jelenleg csak a CIB és az OTP kínál. A CIB ezen szolgáltatása azonban csak WAP-környezetben él, míg az OTP-nél már SMS-ben is lehet tranzakciókat indítani - igaz, egyelőre csak a Westel-előfizetéssel rendelkező bankügyfeleknek.
N. L. N.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet