Január 1-jétől részvénytársaságként működik tovább a közelmúltban új tulajdonoshoz került, árbevételét tavaly több mint 85 százalékkal növelő kaposvári székhelyű Délviép Kft. - erősítették meg lapunk információit a cégnél. A döntést az egyre szélesebb körű üzleti kapcsolatokkal, valamint a közbeszerzési pályázatokon való mind nagyobb arányú részvétellel indokolták.
A 2001-ben még csak 4,1 milliárd forintos nettó árbevételt és 100 milliós adózás utáni eredményt elérő, döntően szennyvízcsatorna-építéssel foglalkozó társaság az előzetes adatok szerint tavaly már 7,6 milliárd forint nettó árbevételt könyvelt el. A NAPI Gazdaság információi szerint a megnövekedett stratégiai és operatív feladatok miatt a Délviép Rt.-nél különválasztják majd a vezérigazgatói és az elnöki posztot. Az immár több dunántúli városban is telephelyet működtető cég idén az elmúlt évihez hasonló szintű nettó árbevétellel és nyereséggel számol.
K. Zs.
