BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megnőtt a Délviép bevétele

2003. január 7. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Január 1-jétől részvénytársaságként működik tovább a közelmúltban új tulajdonoshoz került, árbevételét tavaly több mint 85 százalékkal növelő kaposvári székhelyű Délviép Kft. - erősítették meg lapunk információit a cégnél. A döntést az egyre szélesebb körű üzleti kapcsolatokkal, valamint a közbeszerzési pályázatokon való mind nagyobb arányú részvétellel indokolták.
A 2001-ben még csak 4,1 milliárd forintos nettó árbevételt és 100 milliós adózás utáni eredményt elérő, döntően szennyvízcsatorna-építéssel foglalkozó társaság az előzetes adatok szerint tavaly már 7,6 milliárd forint nettó árbevételt könyvelt el. A NAPI Gazdaság információi szerint a megnövekedett stratégiai és operatív feladatok miatt a Délviép Rt.-nél különválasztják majd a vezérigazgatói és az elnöki posztot. Az immár több dunántúli városban is telephelyet működtető cég idén az elmúlt évihez hasonló szintű nettó árbevétellel és nyereséggel számol.
K. Zs.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet