A napokban adták át és már üzemszerűen termel a Pannonenergia Kft. beruházásában, egymilliárd forintból felépült új szekszárdi erőmű. A gázmotoros, összesen 4948 kilowatt hő- és 4682 kilowatt villamos energiát előállító létesítmény a város energiaigényének mintegy 30 százalékát fedezi. A PannonPower Rt. tulajdonában lévő Pannonenergia az előállított hőenergiát a helyi távfűtést üzemeltető Alfa Nova Kft.-nek értékesíti, míg a villamos energiát az országos hálózatba táplálják. Somosi László, a fejlesztést finanszírozó PannonPower elnök-vezérigazgatója elmondta, hogy a várhatóan tíz év alatt megtérülő beruházás révén a helyi távhődíj már jövőre mintegy 2 százalékkal csökken.
K. Zs.
