BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elkészült a Pannonenergia új szekszárdi erőműve

2002. december 30. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A napokban adták át és már üzemszerűen termel a Pannonenergia Kft. beruházásában, egymilliárd forintból felépült új szekszárdi erőmű. A gázmotoros, összesen 4948 kilowatt hő- és 4682 kilowatt villamos energiát előállító létesítmény a város energiaigényének mintegy 30 százalékát fedezi. A PannonPower Rt. tulajdonában lévő Pannonenergia az előállított hőenergiát a helyi távfűtést üzemeltető Alfa Nova Kft.-nek értékesíti, míg a villamos energiát az országos hálózatba táplálják. Somosi László, a fejlesztést finanszírozó PannonPower elnök-vezérigazgatója elmondta, hogy a várhatóan tíz év alatt megtérülő beruházás révén a helyi távhődíj már jövőre mintegy 2 százalékkal csökken.
K. Zs.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet