Lapunk értesülése szerint a folyamatosan emelkedő gyártási költségek miatt a teljes termelést magyarországi cégéhez telepíti a német Beurer GmbH. Az elsősorban különböző elektromos háztartási készülékeket gyártó cég mintegy 200 millió forint költséggel új, 1600 négyzetméteres gyártócsarnokot épített Veszprémben az 1991-ben létrehozott Beurer-Hungária Termelési és Kereskedelmi Kft. területén. Az új üzemrészt a Németországban karácsony előtt bezárt gyárának gépeivel rendezik be, s mintegy 40 fővel növelik a magyar cég alkalmazottainak számát - közölte Klaus-Otto Frank ügyvezető igazgató.
A 100 millió forint jegyzett tőkéjű Beurer-Hungária idén 950 ezer, az elmúlt több mint tíz év során pedig mintegy 5 millió darab különböző elektromos háztartási készüléket gyártott. A cég idei nettó árbevétele várhatóan eléri majd az 1,7 milliárd forintot. Az újabb beruházások révén a termelés jövőre tovább nő, s várhatóan megközelíti az 1,3 millió darabot - tette hozzá az ügyvezető. A Beurer eddig 1,3 milliárd forint értékű beruházást valósított meg Magyarországon. 1994-ben - zöldmezős beruházással - egy 2000 négyzetméteres gyártócsarnokot építettek, amely három évvel később egy nagy alapterületű logisztikai központtal, illetve többszintes raktárbázissal bővült. Két éve egy újabb üzemcsarnok, valamint irodai és szociális szárny készült el. A beruházások révén lehetővé vált, hogy a Beurer immár több mint százféle terméket tud gyártani Veszprémben. Ez a teljes termékskálát jelenti.
Körtési Zsolt
