Egy a székesfehérvári Alba ipari parkban most megvásárolt, ötezer négyzetméteres területen új logisztikai központot épít az Alba-Zöchling Kft. A várhatóan mintegy másfél-két év alatt megvalósuló, összesen 200 millió forint értékű beruházás keretében konténerszállító vagonok indítására és fogadására is alkalmas átrakó-pályaudvart, illetve egy nagy alapterületű raktárbázist, valamint több kiszolgáló létesítményt építenek. Az új logisztikai központot úgy alakítják ki, hogy az például a börgöndi repülőtérre légi úton érkező és onnan induló áruk továbbítására is alkalmas legyen. A beruházás a tervek szerint tíz év alatt térül meg.
Az 1989-ben 16,5 millió forint törzstőkével létrehozott Alba-Zöchling, amely jelenleg egy háromezer négyzetméteres raktárközpontot és egy vámszolgálati helyet működtet, a beruházás elindításával párhuzamosan együttműködési megállapodást kötött az ugyancsak szállítmányozással foglalkozó Militzer & Münch (M & M) Hungária Kft.-vel. Az 1880-ban alapított, svájci székhelyű M & M - amely a világ egyik legnagyobb szállítmányozási cége - 1992 óta van jelen Magyarországon, ám a társaság eddig csak Törökbálinton működtetett telephelyet, ahol idén mintegy félszáz dolgozóval várhatóan 1,8 milliárd forint nettó árbevételt érnek el.
A jelenleg 300 millió forint törzstőkéjű Alba-Zöchling, amely 30 járművel végez szállítást, idén kétmilliárd forint körüli forgalommal és 40 milliós adózás utáni nyereséggel számol. Az eredmény egyébként döntően a forint folyamatos erősödése miatt a korábbi évhez képest 60 százalékkal csökkent.
(NAPI)
